1. Je možné objednať si od vás iba internet alebo si musím vziať aj televíziu a pevnú linku?

Televíziu aj internet je možné objednať si samostatne alebo v kombináciách. Taktiež máte možnosť zriadenia pevnej linky s nulovým paušálom.

2. Mám záujem iba o televíziu. Čo na to potrebujem?

Samostatnú televíziu poskytujeme od balíka VIAC, vybrať si môžete aj tematické balíčky. Na sledovanie televízie potrebujete mať aktívne internetové pripojenie, ktoré však nemusí byť od nás. Televíziu môžete sledovať cez televízor, mobil, tablet alebo počítač, dokopy až na 4 zariadeniach súčasne. 

3. Akým spôsobom si môžem služby objednať?

Najrýchlejším spôsobom je kontaktovanie našich vzťahových manažérov (v kontaktoch), ktorí Vám poradia s dostupnosťou aj výberom služieb vo Vašej lokalite. Možné je tiež vyplnenie nezáväznej objednávky.

4. Posielal som objednávku cez túto webovú stránku, ale nikto ma zatiaľ nekontaktoval.

Zavolajte nám prosím na naše telefónne čísla (v kontaktoch) a informujte sa o aktuálnom stave Vašej objednávky.

5. Mal by som záujem o Vaše služby, ale mám ešte viazanosť u iného operátora.

V prípade záujmu o naše služby – nie viac ako 6 mesiacov pred skončením viazanosti u iného operátora – Vám vieme poskytnúť naše služby (internet/TV) bezplatne. Viac informácií o tejto možnosti Vám poskytne náš zástupca.

6.  Koľko dní trvá proces od objednania po inštaláciu

Štandardne trvá proces pripojenia 7-14 dní.

7. Ako vyzerá inštalácia v byte a ako dlho trvá?

Z chodby sa privedie kábel do Vášho bytu. Technik ukončí kábel v miestnosti s Vaším počítačom alebo wifi routerom. Tento proces trvá cca 1-2 hod.

8. Aké zariadenia sú potrebné na pripojenie internetu?

Na plnohodnotné využívanie pripojenia potrebujete počítač so sieťovou kartou (RJ45). Ak chcete mať pripojených viac zariadení (PC, notebook, tablet, telefón), je potrebný wifi router, ktorý si môžete od nás zakúpiť alebo prenajať za 2€ mesačne.

9. Aké zariadenia sú potrebné na pripojenie TV?

V smart televízore je možné stiahnuť aplikáciu METROTV alebo NUO a pozerať TV bez setoboxu. Pri starších televízoroch, kde táto možnosť nie je, sa dá TV sledovať cez setobox. Poplatok za prenájom setoboxu je 2€ mesačne alebo je možné jeho odkúpenie. Pokiaľ by ste mali záujem pozerať televíziu na viacerých televízoroch bez aplikácie, je na každý televízor potrebný samostatný setobox.

10. Koľko počítačov je možné pripojiť ?

S použitím domáceho routra môžete pripojiť neobmedzený počet domácich zariadení. No na konci prípojky, ktorú Vám zriadime, môže byť z bezpečnostného hľadiska pripojený iba jeden počítač alebo router.

11. Páči sa mi program METRONET DOMA. Môžem ho odberať ako právnická osoba?

Nie, pre informácie o biznis programoch kontaktujte prosím nášho vzťahového manažéra (v kontaktoch), ktorý vám navrhne služby podľa Vašich potrieb.

12. Je rýchlosť pripojenia garantovaná?

Rýchlosť pripojenia je garantovaná iba pri programe METRONET BUISNESS.

13. Na stránke som sa dočítal, že garantujete linku iba pre biznis programy. Aká je agregácia v prípade programu METRONET DOMA 100Mb/s?

Garantované riešenie je naozaj iba v prípade Biznis programov. Systém agregácie tak, ako ho poznáte u ostatných poskytovateľov v našej sieti nefunguje. Naša spoločnosť nakupuje internetové pripojenie od externého dodávateľa špeciálne pre celú skupinu zákazníkov daného programu, napr. METRONET DOMA. Každý zákazník má určenú maximálnu prenosovú rýchlosť na vstupnom porte domového switchu, t.j. Metronet DOMA – 100mb/s (každý zákazník! nie celá skupina). Celková kapacita je priebežne posilňovaná podľa nárastu počtu klientov a podľa štatistického ukazovateľa priemernej dennej zaťaženosti celej skupiny. Nakoľko je to pre zákazníkov dôležité, všetky hlavné služby internetu, napr. skype, IP telefonovanie (SIP), web prehliadanie a mailovanie majú v našich zariadeniach nastavenú prioritu prenosu. To znamená, že všetky hlavné potrebné služby, ktoré bežne používate, Vám vždy pôjdu plnou rýchlosťou. Najnižšiu prioritu majú služby pre zdieľanie súborov v internete ako sú Torrent, Kazaa, eMule a podobne. To však neznamená, že Vám nepôjdu, môžete však občasne zaznamenať výkyv prenosovej rýchlosti podľa zaťaženia celej skupiny. Medzi jednotlivými užívateľmi v rovnakých prioritných službách je uplatňovaná rovnosť prenosu prostredníctvom techniky WFQ

14. Kedy chodia faktúry a akú majú splatnosť? Môžem si nastaviť trvalý príkaz?

Faktúra je zasielaná emailom vždy v posledný deň v mesiaci, za ktorý Vám bola vystavená. Splatnosť fakúry je 7 dní. Najpohodlnejšie je zriadenie trvalého príkazu, kedže číslo účtu, variabilný symbol a suma sú na každej faktúre zhodné. Taktiež je možná aj platba priamo u nás na pobočke s manipulačným poplatkom 1€.

15. Ako môžem zistiť, aký mám u Vás záväzok (ktorú faktúru som neuhradil)?

Na stránke zákazníckeho portálu zadáte ID zákazníka (portálové meno) a PIN (portálové heslo), ktoré máte na svojej zmluve o pripojení vpravo hore. V záložke Financie sa Vám zobrazia všetky Vaše faktúry a platby.

16. Ako  mám postupovať, keď mi nefunguje internet alebo TV?
V prvom rade je potrebné skontrolovať káble, či nie sú poškodené alebo vytiahnuté z počítača alebo routera. Ak je všetko v poriadku, vyskúšajte reštartovať router (vytiahnite ho na chvíľku z elektrickej zásuvky). Ak Váš problém bude stále pretrvávať, zavolajte nám a my Vám poradíme ako postupovať.